تبلیغات
...:: کشتی گیران شهرستان اردکان یزد ::... - تاریخچه

...:: کشتی گیران شهرستان اردکان یزد ::...

.:: تا خدا هست دلیلی برای ناامیدی نیست ::.

دوشنبه 9 آذر 1388

تاریخچه

نویسنده: امیر علیزاده   طبقه بندی: بیوگرافی، ویژه، 

قدمت ورزش کشتی به قدمت تمدنها می باشد. تاریخ شروع این ورزش تقریباً به 5000 سال پیش می رسد. حتی در ابتدای شروع آن، این ورزشی پیشرفته بود. کارهای هنری و مجسمه ها گواهی بر آن دارند که کشتی گیران در گذشته از تکنیکهای بالایی استفاده می کردند

و در مقبره بن حسن که در مصر می باشد و 2000 سال قبل از میلاد ساخته شده بطور وسیعی فنون کشتی نشان داده شده است. بسیاری از فنون که امروزه از آن استفاده می شود در سالهای بسیار دور ابداع شده است.

مرکز کشتی هم از مصر و آشور مانند قدرت به سمت یونان انتقال یافت. تزوس قهرمان آتن این کشتی را به یونانیان معرفی کرد. وقتی تزوس حریف قدرتمند خود برویون را در مسابقه ای شکست داد ثابت کرد که تکنیک می تواند بر قدرت غلبه کند. این اتفاق باعث شد که این ورزش از لحاظ علمی و هنری رشد پیدا کند. کشتی گرفتن فراتر از فقط یک ورزش شد. کشتی قسمتی از زندگی مردم یونان شد. هومر شاعر وقایع بعضی مسابقات کشتی را ثبت می کرد، معروفترین آنها کشتی بین آژاکس و اودیسیوز است.

ورزش کشتی به بازیهای المپیک اولیه راه یافت. اولین بار ورزش کشتی در بازیهای المپیاد هیجدهم در سال 704 قبل از میلاد انجام گرفت.

امپراطوران روم هم مانند یونانیان علاقه زیادی به کشته داشتند، و آنها سبکی از کشتی را ابداع کردند که ما به آن کشتی فرهنگی می گوئیم. آنها شکتی را به سبکی که با سنتهای آنها هماهنگی داشت تغییر دادند. با سقوط امپراتوری روم کشتی محبوبیت خود را در بین مردم از دست داد.

اروپاییان به ورزش کشتی علاقه مند شدند و یکی از معروفترین مسابقات کشتی بین هنری هشتم از انگلستان و فرانسیس اول از فرانسه انجام شد. درباره آنچه در این شکتی اتفاق افتاد نظرات مختلفی وجود دارد. در یکی از این نظرات بیان شده که هنری هشتم پادشاه انگلستان فرانسیس را به مسابقه دعوت می کند. در جایی دیگر گفته شده فرانسیس وقتی شنید هنری در خلال انجام یکی از مسابقات کشتی گیر فرانسوی را مورد مضحکه قرار داده عصبانی شد و هنری را به مسابقه دعوت کرد. فرانسیس روی تکنیکهایی که می دانست حساب کرد و بر قدرت هنری غلبه یافت.

آسیایی ها سبک کشتی خودشان به وجود آوردند. ژاپنی ها سبک سومو را ابداع کردند که هنوز در ژاپن تمرین می شود، با این اختلاف که در پایان مسابقه بازنده را نمی کشند.

کشتی قبل از ورود مهاجران به قاره آمریکا توسط سرخپوستان انجام    می گرفت. طبق گفته فدراسیون کشتی ایالات متحده هفت تن از رئیس جمهوران این کشور کشتی گیر بوده اند.

نظرسنجی

  بهترین عیدی به شما چی می تونه باشه؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

>