تبلیغات
...:: کشتی گیران شهرستان اردکان یزد ::... - تکنولوژی تمرین - گام نهم: انگیزه را در خودتان بوجود آورید

...:: کشتی گیران شهرستان اردکان یزد ::...

.:: تا خدا هست دلیلی برای ناامیدی نیست ::.

می دانید كه ورزش منظم می تواند باعث عمر طولانی، احساس بهتر و خلاقیت بیشتر در خانه و محل كار گردد. پس چه چیزی مانع از ایجاد انگیزه در شما می شود و شما را از انجام كار صحیح باز می دارد؟
بزرگتریم عاملی كه افراد را از ورزش كردن باز می دارد، ترس است. ترس از شكست، ترسی كه بر اثر آن دیگر نمی توانید كارهای پیشین خود را انجام دهید و یا ترسی كه به علت آن دیگر نمی تواند به میزان توانایی خود در یك كار موفق شوید. شما تنها نیستید. حتی ورزشكاران حرفه ای هم باید بر ترس خود در زمینه های اصلی، غلبه كنند. اگر ورزش كردن برای شما، مثل اعضای خانواده تان، ورزش نمی كنند، این امر بسیار دشوار خواهد بود.

«اكنون بیش از دو سال است كه اغلب روزهای هفته را می دوم و آنرا دوست دارم. اما هنوز باید در این مورد دائماً با خودم صحبت كنم، معمولاض گوشه هایی از حرفهایی كه با خودم زمزمه می كنم شامل این است كه اگر باید تمام روز را به جای دوندگی، راه بروم هیچ اشكالی ندارد. دیوید-33 ساله

چه چیزی شما را انگیزه مند می كند؟
به نظر بسیاری از مردم، سخت ترین قسمت در ورزش، بوجود آوردن انگیزه است. تقریباً تمام افرادی كه ورزش می كنند مدت زمانی را درگیر این مسئله بودند- اینكه هر روز بخواهید در خودانگیزه ایجاد كنید، كار بسیار دشواری است! و آنچه انگیزه دویدن را در دوستانتان ایجاد كرده، نمی تواند برای شما این انگیزه را بوجود آورد.

از چند نفر پرسیدیم كه چه چیزی انگیزه ادامه ورزش را در شما ایجاد كرده است. در زیر نمونه هایی از پاسخهای آنها ارائه كرده ایم:
* «از زمانیكه ورزش می كنم احساس خیلی بهتری دارم- ورزش تفكر مثبت و خوشحالی را در من القاء كرده است و استرس كمتری دارم.»
* «ورزش باعث می شود كه بهتر بخوابم و در نتیجه روز بعد، انرژی بیشتری دارم. از اینكه سركار احساس خستگی كنم بیزارم.»
* «از اینكه در آغاز روز زمان خوبی را سپری می كنم ، لذت می برم.»
* «بعضی از اعضای خانواده ام از بیماری قلبی رنج می برند و من هم برای اینكه به این بیماری دچار نشوم، ورزش می كنم»
* «دوست دارم با بالا رفتن سن، سالم تر باشم. نمی خواهم كه توانایی فعالیت را از دست بدهم»
* « چند نفر ورزش می كنم و از بودن با آنها لذت می برم. ورزش باعث می شود كه همگی ما كارهای منظمی را انجام دهیم.»
* «نتایج ورزش را خیلی سریع احساس می كنم- احساس انرژی زیادی می كنم.»
از مراحل ورزش آگاه باشید:
ورزش از دیدگاه یك فرد با فرد دیگر متفاوت است، اما همه ما بطور معمول كمی آنرا تجربه كرده ایم. داشتن اطلاعات در مورد شرایط در حین ورزش می تواند انگیزه بیشتری برای انجام آن در شما بوجود آورد:
* چند دقیقه اول شروع كاری معمولاً سخت است. اگر بتواند پس از این چند دقیقه به ورزش ادامه بدهید، از اینكه ادامه آن برای شما آسان شده است، مسلماً متعجب خواهید شد.
* عرق می كنید.
* در نخستین دقایق پس از انجام ورزش، احساس خستگی می كنید.
* به سختی نفس خواهید كشید (اما نباید آنقدر سخت ورزش كنید كه دچار تنگی نفس شوید)
* در ابتدا، خوب پیشرفت می كنید، اما بعد از آن روند پیشرفت متوقف می شود. در این وضعیت اگر به ورزش ادامه دهید، به پیشرفت خود ادامه می دهید، اما نه به سرعت پیشرفت هفته های اول.
* احتمالاً دردی را در پهلوی خود احساس خواهید كرد- دردی كه پس از اتمام ورزش هم ادامه پیدا می كند. (این مسئله اغلب هنگامی اتفاق می افتد كه بیش از حد به خود فشار می آورید. فعالیت خود را آرام كنید و نفس عمیق بكشید تا آن درد از بین برود. اگر درد پس از توقف ورزش از بین نرفت و یا در زمان استراحت، دوباره پدیدار شد ، با پزشك خود مشورت كنید.)
حتی فعالیت فیزیكی متوسط هم می تواند عمر شما را افزایش داده و كیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. هر چه بیشتر فعالیت كنیدف منافع بیشتری عاید شما خواهد شد. بیش از حد به خود فشار نیاورید

نظرسنجی

  بهترین عیدی به شما چی می تونه باشه؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

>